fbpx
niedziela, 23 sierpień 2015 00:07

Felieton "Nieprzebojowe hity" #13 Natasha Bedingfield - Pocketful of sunshine

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Pocketful of sunshine” to kawałek angielskiej wokalistki Natashy Bedingfield z albumu zatytułowanego "Pocketful of sunshine" z 2008 roku. Ciekawostką jest, że piosenkę wykorzystano w kilku serialach i filmach jak np. "Degrassi: Następne Pokolenie", "Łatwa dziewczyna" czy "Brzydka Prawda". Utwór był sporym przebojem w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W Europie spotkał się z raczej umiarkowanym entuzjazmem, zaś w naszym kraju był prawie niezauważony, a szkoda, bo moim zdaniem to świetny kawałek, który warto znać.

Natasha Bedingfield już jako nastolatka wraz z młodszą siostrą Nikolą i bratem Danielem założyła zespół. Eksperymentowali z różnymi gatunkami muzycznymi tzn. R&B, drum'n'bass i nieco mocniejsze granie. Jednak później artystka postawiła na autorską twórczość. Pod koniec 2004 roku ukazał się jej debiutancki album "Unwritten", który promowały piosenki "Single" i "These Words". Utwory okazały się być sporymi przebojami w Europie.


Jej następny krążek zatytułowany "N.B." swą premierę miał w 2007 roku. Singlami promującymi były kompozycje "I Wanna Have Your Babies", "Soulmate" i "Say It Again".
Poza muzyką Natasha Bedingfield promuje światową akcję humanitarną "Stop the Traffik", która pomaga głodującym dzieciom, czego rezultatem jest fakt, że artystka w roku 2008 była uczestniczką w nagraniu charytatywnego utworu "Just Stand Up".

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla portalu NutaFM - Łukasz Borys

źródło: wikipedia.org

Wyświetlony 892 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

PIXEL_TEXT_LEGAL PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT